Ga Sanatçı Rezidansı

GA Uluslararası Sanatçı Rezidansı

 

GA Uluslararası Sanatçı Rezidansı, Gaziantep’in eski şehir merkezinde restore edilmiş eski bir taş konakta;  esnek, kapsayıcı ve orijinal bir konaklama programı oluşturma arzusundan doğdu.

GA Uluslararası Sanatçı Rezidansı, Gaziantep’in eski şehir merkezinde restore edilmiş eski bir taş konakta;  esnek, kapsayıcı ve orijinal bir konaklama programı oluşturma arzusundan doğdu.

Çok kültürlü bir sanatçı ağı oluşturmayı ve bir sanat üretim alanı olmayı amaçlar.

GA, belirli projeleri ve tarihleri ​​olan sanatçı grubuna açık çağrılar sunar. İlgilenen tüm sanatçıları memnuniyetle karşılar Bu çok kültürlü konut programı, asırlık taş evinde sanat üretimi sunmaktadır.

GA' nın vizyonu, açık olan sanatsal uygulamaları yeni bir seviyeye çıkarmak ve sanatçının ikametgah dışında başka türlü yaratamayacağı yeni eserşer yaratmak amacıyla ortak yaratım süreci etrafında merkezlenmiştir.

Programın misyonu, küresel bir değişimi teşvik etmek ve teşvik etmek için kültürler arası diyaloğu geliştirmek ve diğer gelişmekte olan sanat dünyalarına erişim ile sanatçı hareketliliği yaratmaktır.

Proje hem ulusal hem de uluslararası sanatçılara açıktır. Sanatçılar performansa, deneyime ve sanatsal geçmişe göre seçilir. 

GA Rezidansı sanatçıların uluslararası sanat pazarına erişmesini ve gelecekteki projeler için umut verici temaslar kurma fırsatı sunmayı amaçlamaktadır. Konut sakinlerini önerilen projeler için kendi araçlarını / malzemelerini satın almaya ve / veya getirmeye teşvik eder.

Heyecan verici bir fikir olarak başlayan şey, ortak bir deneyim ağı ve sanatçıları ve yerel toplulukları ziyaret etmek, karşılıklı işbirliğini ve büyümeyi teşvik etmek için çok yönlü bir kaynak ağı olacaktır.

Bu şehir göç aldı tıpkı kült film Casablanca’da anlatılan hikayeler barındırıyor. Bu dinamizm sanatsal üretimi geliştirmek için bir potansiyeldir.


Programın Amaçları

Konut sakinlerine rahat, kültürel olarak otantik ve ilham verici bir konaklama ve çalışma atölyesi sağlamak.

GA toplumu kültürel değişim ve açık bir stüdyo günü, sanat üretimi ve üretilen sanat eserleri için bir fırsat sunar.
 

Başvuru